• Please fill up the required information below.
  • Please refer to the explanation guide when filling up the form.

Але не менш важливою є професія Back-end розробника, про яку й поговоримо в цій публікації. Back-End — це програма яка знаходиться на сервері та має доступ до складової інформації (бази даних) і ділиться нею з фронтендом. “Це має бути обдуманий вибір, тому що цей напрям підходить не всім. Якщо в тебе математичний склад розуму, ти любиш вирішувати логічні задачі та шукати оптимальні рішення – backend для тебе”, – говорить PHP Developer Ekreative Євген Чудний. Що ж стосується попиту на backend-розробників, то падіння IT-ринку найменше торкнулося саме вакансій розробників програмного забезпечення. Так, згідно з даними Dou, найменше падіння кількості вакансій було зафіксовано серед розробників (-46% в березні та −47% в квітні 2022 року), DevOps (-50%) та спеціалістів з дизайну (-52% в березні та −48% в квітні).

що повинен вміти Back-end Engineer

Потім вступив у виш на відповідну спеціальність, але не полишало відчуття, що ми займаємося чимось, що не принесе корисних для професії знань. Знову ж таки об’єм таких завдань залежить від того, чи є на проєкті DevOps інженер. Якщо є, то весь сенс завдання зводиться до натискання кнопки у системі автоматичного деплойменту. Якщо ні, то в обов’язки розробника може входити й налаштування самого оточення, налаштування білд системи та системи автоматичного деплойменту. Із обов’язків на цьому рівні можуть бути такі завдання як розробка окремої значної частини програмного інтерфейсу (наприклад сервіс по авторизації) та обов’язковим є знання модульного тестування. “Для початку, щоб отримати основу, уявлення і взагалі зрозуміти, чи це тобі підходить, можна вчитись самостійно.

Короткий Гайд В Професію Бекенд Розробника В Іт

Основне завдання бекенд-розробників – це створення високопродуктивних та надійних серверних додатків, які можуть обробляти великі обсяги даних та забезпечувати високий рівень доступності для клієнтів. Ключовим є володіння навичками програмування та знання основ комп’ютерних наук, а також уміння працювати з базами даних, мережевими протоколами та інтернет-технологіями. Для бекенд-розробника важливо володіти мовами програмування, такими як Java, Python, Node.js або PHP. Кожна з них має свій контекст застосування та особливості. Middle знає кілька мов, володіє глибокими навичками програмування, розбирається в Docker та Kubernetes, розуміє ООП, працює з фреймворками.

  • Ми з радістю обговоримо знижки та спеціальні умови для команд від 3 співробітників.
  • Потім вступив у виш на відповідну спеціальність, але не полишало відчуття, що ми займаємося чимось, що не принесе корисних для професії знань.
  • Він може проводити обговорення з дизайнерами, уточнюючи вимоги і деталі виконання, щоб гарантувати відповідність інтерфейсу його функціональності.
  • Cherkasy IT Cluster разом із місцевими ІТ компаніями продовжує спецпроект, спрямований на наближення ІТ середовища до життя міста.

Можете одразу пробувати писати свій чатбот – це пришвидшить ваше навчання і ви навчитеся використовувати знання на реальному проекті”, – говорить Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев. Суть роботи полягає у створенні вакансія kotlin backend робочої комбінації «сервер-застосунок-база даних» завдяки написаному коду, який виконується на сервері – фізичному чи хмарному. Для цього бекенд-розробники використовують низку мов, включно з Java, PHP, Ruby, Python, та .Net.

Які Навички Повинен Мати Back-end Розробник?

Також backend-розробник активно співпрацює з іншими учасниками команди розробки, включно з дизайнерами, тестувальниками та керівниками проєктів. Він може проводити обговорення з дизайнерами, уточнюючи вимоги і деталі виконання, щоб гарантувати відповідність інтерфейсу його функціональності. Крім цього, він може працювати разом із тестувальниками для оцінювання функціоналу та ефективності серверного боку програми. Якщо потужно прокачувати onerous abilities, ставати експертом у різних областях, є великий шанс вирости до Архітектора.

що повинен вміти Back-end Engineer

Бекендер також знаходиться у тісній зв’язці із тестувальником, який підключається на різних етапах розробки з метою виявлення багів та підготовки опису деталей і місць, на які міг вплинути функціонал. Також він співпрацює із проджектами та архітекторами. Проте навички розробника не обмежуються технічними знаннями, і не закінчуються на вмінні їх застосовувати.

Завтра Снова Будет Много Интересного Заходите Ещё 🙂

Ще бек-енд розробники відповідають за зберігання даних, і для цього потрібно добре знати систему безпеки та відповідності даних. Бекенд – це серверна частина програми, яка обробляє запити від клієнтської частини, виконує бізнес-логіку та управляє базами даних та іншими зовнішніми системами. Бекенд-розробники займаються створенням та підтримкою серверного коду. Крім того, важливо бути знайомим із системами управління базами даних, наприклад, SQL для роботи з реляційними базами даних або NoSQL для роботи з базами даних на кшталт MongoDB або Redis.

Але складність у тому, що потрібно налагодити синхронну роботу всього механізму. З вище написаного можна дійти висновку, що бекенд-розробник створює невидиму, але водночас важливу частини ПО. Адже все, що ховається за гарною картинкою/формою, має ефективно працювати. За підсумками можна сказати, що бекенд розробка – це створення основної частини функціоналу сайту або програми. Щоб стати Back-end розробником, перш за все, потрібно отримати вищу технічну освіту (математичну, фізичну чи ІТ). Це дасть теоретичну базу для розуміння алгоритмів, паттернів, обчислювальних процесів тощо, розвинути аналітичне мислення.

Відмінності Бекенд Від Фронтенд

Це допоможе вам краще розуміти всі процеси під час розробки програмного забезпечення для вашого бізнесу. Фахівці з бекенд-розробки відіграють ключову роль у формуванні та підтримці серверної частини програмного забезпечення. Їхні обов’язки охоплюють обробку запитів, роботу з базами даних, створення API, забезпечення безпеки та оптимізацію роботи додатків.

що повинен вміти Back-end Engineer

Часто зустрічаються команди, де немає QA і всі завдання з тестування виконуються розробниками. “Якщо ви завжди шукаєте щось новеньке та захоплюєтесь новими технологіями, то conversational chatbot improvement – це те, що треба. Цей напрямок дуже швидко розвивається і у вас не буде часу сумувати. Перевага та недолік цієї сфери – це швидкість її розвитку. Це не величезні ентерпрайз проекти, на яких буде 200+ розробників. Найчастіше над таким проектом працює не більше 20 людей, новий функціонал швидко проходить шлях від ідеї до продакшину”, – каже Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев.

Якщо фронтенд ми щодня бачимо у вікні свого браузера, то бекенд залишається загадкою для багатьох. У цій статті ми якраз і розглянемо, що таке back-end розробка і що входить до завдань бекенд-розробника. Проте розробка бекенд-частини є динамічною сферою, яка постійно еволюціонує.

що повинен вміти Back-end Engineer

Мені можна дорікнути, сказавши, що проєктуванням має займатись інший спеціаліст — наприклад бізнес-аналітик. Але якщо тільки відразу не потрапити в компанію з ідеально налагодженими процесами, реальність буде прозаїчнішою і займатися цим, швидше за все, доведеться вам. Також можна сказати, що на ринку вже є готові рішення описаної мною системи (Enterprise Resource Planning System). Це так, але зазвичай великий бізнес хоче мати власну систему обліку й керування з можливістю тонко підлаштувати її під свої потреби. Ключовою необхідністю при розробці сучасного програмного забезпечення є контроль версій коду.

Та й сам клієнт може звернутися одразу до багатьох серверів. Сініор бере на себе відповідальність менеджера і відповідає за безпеку даних. На цьому рівні людина вже самостійно може виконувати завдання, але з мінімальною підтримкою колег. А Front-End — https://wizardsdev.com/ це інтерфейс з яким взаємодіє користувач, який при потребі звертається на сервер за актуальними даними. Перейдіть до своєї поштової скриньки, щоб підтвердити підписку. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.

Error: Contact form not found.